طرح و تصویر - تلویزیون شهری ارومیه

چرا بسیاری از شرکت‌ها (حتی شرکت‌های بزرگ و معروف) از ارائه اشانتیون و هدایای تبلیغاتی به مشتری استفاده می‌کنند؟ بیایید اول در مورد تعامل با مشتریان وفادار صحبت کنیم. برنامه وفاداری، یک استراتژی بازاریابی است که مشتریان فعلی را هدف قرار می‌دهد. در این روش شما روی بازگشت مشتری‌هایی تمرکز می‌کنید که قبلاً به سراغ کسب‌وکار شما آمده‌اند (چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی).


بعد سعی می‌کنید با ایجاد انگیزه برای مشتریان، آن‌ها را به خرید مجدد تشویق کنید. این مدل از بازاریابی وفاداری، ابزاری قدرتمند برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک است و تأثیر فوق‌العاده‌ای در رشد و افزایش درآمد آن‌ها دارد.

راه‌های مختلفی برای برنامه‌ریزی برای بازاریابی وفاداری وجود دارد؛ اما بهترین راه، ارائه اشانتیون به مشتری است. با اشانتیون و هدایای تبلیغاتی می‌توانید به هدف خودتان برسید. اما ایده‌های دیگری هم وجود دارد. بیایید همه ایده‌های مرتبط با این موضوع را باهم بررسی کنیم.

 

 

1. به مشتریان هدیه بدهید

یکی از راه‌های وفادار کردن مشتری این است که امکان استفاده از محصولات و خدمات را به‌صورت محدود و فقط برای همین مشتری‌ها ارائه کنید. مطمئن باشید که این کار حتی مشتریان قدیمی را هم وسوسه می‌کند که برگردند و بازهم از شما خرید کنند.

 

2. محصولات آزمایشی

اگر قیمت سرویس اشتراک محصولتان بالا است، می‌توانید محصول و یا خدمات خود را برای مدت‌زمان مشخصی به‌صورت آزمایشی در اختیار مشتریان قرار دهید. این کار ریسک پایین‌تری برای مشتری‌ها دارد و باعث می‌شود که قبل از پرداخت هزینه‌ی زیاد، اول با محصول آشنا شوند.

 

 

3. باشگاه مشتریان وی آی پی

راه‌اندازی یک باشگاه مشتریان، حس خوبی به مشتری‌ها می‌دهد. آن‌ها حس می‌کنند که عضوی از مجموعه شما هستند و بیشتر از شما خرید می‌کنند. فقط یادتان باشد که عضویت در این باشگاه باید رایگان باشد. شرایط و قوانین استفاده از مزایای آن هم نباید سخت و پیچیده باشد. حتماً برای اعضای باشگاه امتیازات ویژه و تخفیف فوق‌العاده‌ای در نظر بگیرید.

 

 

4. اشانتیون بدهید

یکی از راه‌های مؤثر برای تشویق مشتریان به خرید، این است که در ازای خرید یک محصول، اشانتیون یک محصول دیگر را به مشتری هدیه بدهید و یا تخفیف قابل‌توجهی برای او در نظر بگیرید.

 

 

5. کارت وفاداری صادر کنید

بسیاری از کسب‌وکارها – مانند استارباکس معروف – برای پیگیری مشتریان و اهدای پاداش، از کارت استفاده می‌کنند. در این صورت اگر مشتری خرید بیشتری انجام دهد، امتیاز بیشتری دریافت می‌کند و می‌تواند با ارائه کارت خود از تخفیف ویژه برخوردار شود.

 

 

6. نظرسنجی از مشتریان را فراموش نکنید

بهترین راه برای اینکه بفهمید مشتری‌هایتان چه احساسی دارند و چه می‌خواهند، نظرسنجی از آن‌ها است. از نتایج نظرسنجی برای تغییر استراتژی‌ها استفاده کنید. مشتری‌ها عاشق این هستند که ببینند به ایده‌شان توجه کرده‌اید و آن را اجرا می‌کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم به مشتریانی که در نظرسنجی شرکت می‌کنند، تخفیف بدهید.

 

 

7. به‌روزرسانی رایگان

اگر در زمینه تولید نرم‌افزار فعالیت می‌کنید، پیشنهاد ما این است که به‌جای دادن اشانتیون و هدایای تبلیغاتی به مشتری، آپدیت‌های منظمی برای نرم‌افزارتان تدارک ببینید و این آپدیت‌ها را به‌طور رایگان در اختیار مشتریان قرار دهید.

 

8. تبریک گفتن را فراموش نکنید

نرم‌افزارهای ارتباط با مشتریان (CRM) بانکی از اطلاعات مشتریانتان تهیه می‌کنند تا شما بتوانید در سالروز تولد و یا سالگرد ازدواج آن‌ها غافلگیرشان کنید. یک پیام زیبا و یا هدیه‌ای کوچک برای غافلگیری کافی است. مطمئن باشید که با این کار در ذهن مشتری ماندگار خواهید شد.

 

9. شریک تجاری پیدا کنید

لازم نیست که باشگاه مشتریان و برنامه‌های وفاداری را به کسب‌وکار خودتان محدود کنید. می‌توانید با فروشگاه‌های محلی و کسب‌وکارهایی که بازار هدف یکسانی دارند شریک شوید. بعد در ازای خرید محصولات، تخفیف شرکت دیگر را به مشتری ارائه کنید. این‌گونه هم شما می‌توانید به مشتری‌هایتان تخفیف و اشانتیون ویژه‌ای بدهید و هم مشتری‌های آن کسب‌وکار را جذب می‌کنید.

 

10. بازی‌سازی

بازی‌سازی (Gamification) یک راه عالی برای تعامل با مشتریان است. از این طریق می‌توانید از مشتری خود بخواهید لینک اشتراک اختصاصی خود را در فضای مجازی منتشر کنند تا امتیاز دریافت کنند و بتوانند از امکانات بیشتری برخوردار شوند.

 

 

 

نتیجه‌گیری

ایده پردازی در کسب‌وکار بسیار متنوع است. لازم نیست به اشانتیون و ارائه هدایای تبلیغاتی به مشتری محدود باشید. می‌توانید از سایر ایده‌های این مقاله هم استفاده کنید. به‌علاوه اگر از روش دیگری استفاده می‌کنید، خوشحال می‌شویم آن را با ما و خوانندگان دیدار هم به اشتراک بگذارید.

 

 

 

/منبع : دیدار


تاریخ: ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ ۱۶:۰۶ | دفعات بازدید: ۳۹۰ بازدید